Mi is az a kapillárisan felszálló nedvesség?
A penészes és vizes falak kialakulásának oka sok esetben az építőanyag kapilláris rendszerében felszálló nedvesség, mely hasonlóan működik, mint a mécsesben a kanóc.
A Dryzone vízszigetelő krém meggátolja a talajnedvesség kapilláris úton történő felszívódását a szerkezetbe, azáltal hogy hatékony utólagos vízszigetelést biztosít a falazatnak.
Milyen magasra szívódik fel a nedvesség?
A nedvesség kapilláris úton történő felszívódásának magassága több tényezőtől függ, mint pl. a pórusok mérete, a vakolat, tapéta, festék típusa vagy a talajnedvesség mértéke. A vizes falakban a felszálló nedvesség ritkán hatol 150 cm magasság fölé. Különleges esetekben (pl. vízhatlan lemezzel burkolt fal esetén) a nedvesség akár 2 m magasra is felszívódhat.
Miről ismerhető fel a felszálló nedvességtől vizes fal?
A Dryzone vízszigetelő krémet a kapillárisokban felszálló nedvesség ellen tervezték, ezért fontos, hogy az utólagos vízszigetelési munkálatok megkezdése előtt megbizonyosodjon arról, hogy valóban a kapillárisan felszálló nedvesség az okozója a penészes és vizes falaknak. Az épületeket érő egyéb károsító hatásokat (pl. kondenzáció, csapóeső, talajvíz) más módon kell kezelni.
A vizes falak diagnosztizálását legjobb, ha szakértőre bízzuk. Az alábbiakban foglaljuk össze a kapillárisan felszálló nedvesség tipikus jeleit:
- A talajjal érintkező falaknál a kapillárisan felszálló nedvesség jelei (vizes fal, penész megjelenése, „salétromosodás”) akár 1,5 m magasságig jelentkezhetnek
- Nedvesség megjelenése és táskásodás a falfelületen
- Só kirakódása a falfelszínen
További megelőző és utólagos vízszigetelési technológiákért, és ingyenes szaktanácsadásért forduljon hozzánk bizalommal. (http://www.bitimpex.hu)
További információt találhat a felszálló nedvességről „A felszálló nedvesség és szakszerű kezelése” című publikációnkból, melyet ingyenesen letölthet a Hasznos tudnivalók a felszálló nedvességről címen.http://www.nedvesfal-szigeteles.hu